Blog nie tylko o gotowaniu

Follow Us

#Zacznij żyć życiem, którego pragniesz…….

#Zacznij żyć życiem, którego pragniesz…….

Od dłuższego czasu przebywam w domu z dziećmi. Urodzenie dwójki dzieci w niewielkim odstępie czasowym sprawiło, że na jakiś czas musiałam zrezygnować z pracy. Nie jestem tym pomysłem zbytnio zadowolona, gdyż należę do tego typu ludzi, który bez pracy żyć nie umieją. Podjęłam więc decyzję by w bardzo efektywny sposób wykorzystać czas, który spędzam w domu.

Od kiedy tylko mogłam zarobić pieniądze to starałam się tak zakręcić by cokolwiek zarabiać. Myłam okna sąsiadom, czasem udało się załapać jakieś większe sprzątanie. Zaraz po maturze zaczęłam studia w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu i jednocześnie udało się podjąć pracę na poczcie. Pracowałam popołudniami zaraz po zakończeniu zajęć na uczelni oraz wszelkie możliwe soboty czy niedziele. Uczyłam się w nocy i tak co dzień. Im więcej aktywności tym lepiej. Byłam wtedy w „żywiole”.

Niedawno mój mąż podrzucił mi pewne nazwisko. Widział, że jestem zgaszona, że ciągłe przebywanie tylko w domu z dziećmi i natłok obowiązków domowych źle na mnie wpływa. Postanowił mnie nieco zachęcić do wyjścia z domu i zrobienia czegoś dla siebie. Dodam, że przy 4 dzieci, w tym dwoje w pieluchach nie jest to łatwe zadanie. Nie mogę sobie od tak po prostu wyjść.

Tak więc ja oczywiście najpierw nawrzeszczałam na męża, że co On mi tu za jakieś dyrdymały daje. Co to w ogóle za kobieta…..ja tu uwiązana z czwórką dzieci, tyle co urodziłam, a ten mi tu jakiś coaching, rozwój osobowy….no masakra. Olałam sprawę. Ale po kilku dniach jak trochę ochłonęłam stwierdziłam, że właściwie czemu by nie spróbować? mam przed sobą rok, który spędzę  w domu z dziećmi to czemu by nie zrobić jeszcze czegoś dla siebie. Przecież mówi się, że jak mama jest szczęśliwa to i dzieci są szczęśliwe. Więc odszukałam nazwisko i weszłam na stronkę. Najpierw nieco nieśmiało chciałam sprawdzić kim jest owa kobieta. Czy nie będzie jakąś panią w garsonce mówiącą mi jak mam żyć..oderwaną totalnie od rzeczywistości. I ku mojemu zaskoczeniu okazała się kobietą taką jak my. Mamą, żoną, kobietą prowadzącą swój biznes, na który ciężko od początku pracowała. Kobietą, która miała też swoje problemy, a jednak się nie żali tylko idzie dalej.

Dlatego też postanowiłam się z Wami podzielić moim refleksjami na temat pracy i twórczości ( książki, szkolenia, treningi) coacha Kamili Rowińskiej. Jest osobą, z którą współpracuję od miesiąca i już po tak krótkim czasie zauważyłam, że pomimo mnóstwa prac do wykonania w domu znalazłam czas by zadbać także o siebie, swój rozwój osobisty. Zmieniłam nieco sposób postrzegania świata i ludzi. Stałam się nieco odważniejsza w kontaktach z innymi, pewniejsza siebie. Postanowiłam zakupić kilka Jej książek min. „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” , „Kobieta Niezależna” oraz „365 pytań od Twojego coacha”– 4 zeszyty coachingowe. Czytając je zauważyłam gdzie popełniam błędy oraz jak je mogę eliminować by lepiej prosperować.

Pierwsza książka  czyli Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale to bardziej zeszyt ćwiczeń, który pomaga uświadomić nam samym sobie co dla nas w życiu jest najistotniejsze, jakie mamy plany, cele, marzenia. Po ustaleniu tego książka tak jest ułożona byśmy nie zapomnieli o tym do czego dążymy. Książka ta pomaga wejść na właściwą drogę do spełnienia marzenia czy planu, pod warunkiem oczywiście, że sumiennie i z pełną świadomością i odpowiedzialnością wypełniasz ćwiczenia. Polecam ją tym, którzy nie mają odwagi przyznać się nawet przed samym sobą, że w życiu chcieliby robić zupełnie coś innego a boją się zaryzykować. Zerknij….książka nie kosztuje majątku a może to właśnie dzięki niej powiesz DOŚĆ!! chce żyć po swojemu, a nie według oczekiwań innych.

www.facebook.com/kobietaniezaleznapl/
#kobietaniezalezna

Druga książka „Kobieta Niezależna” dosyć konkretnie daje do myślenia na różnych płaszczyznach życia codziennego. Wytyka nam nasze przywary i rozprawia się z mitami a jednocześnie pokazuje jak rozwiązać czy jak poradzić sobie w różnych sytuacjach i z różnymi sytuacjami. Czasem Kamila pisze tak oczywiste stwierdzenie a mimo wszystko jest ono bardzo trudne bo wymaga od nas ruszenia się z miejsca, w którym mamy swoją strefę komfortu na rzecz trudnej i nie raz ciężkiej pracy nad sobą pełnej wyrzeczeń. Jednak to własnie ta trudna praca przyniesie nam upragniony efekt. Więc jeśli chcesz żyć własnym życiem, osiągać to o czym inni tylko marzą zamiast zabrać się do roboty to pierwsze co powinieneś zrobić to zaopatrzyć się w książki Kamili Rowińskiej.

 

Trzecia książka „365 pytań od Twojego coacha” jest złożona z 4 tomów. Każdy tom zawiera kilkadziesiąt lekcji. Po jednej lekcji na każdy dzień. Książka ma wygląd zeszytu ćwiczeń. Co dziennie wypełniasz jedną lekcję. Ja właśnie zaczynam pracę z tymi dziennikami. Przeanalizowałam je i teraz zabieram się do pracy. Założyłam sobie cele do osiągnięcia i chcę  poprzez dostępne mi materiały jak te dzienniki pracować nad sobą, swoimi wymówkami by jak najefektowniej wykorzystać każdy swój wolny czas. Jak najwięcej się nauczyć by przekazać tę wiedzę później moim dzieciom. Jeśli masz plan, marzenie, a ciężko Ci się zabrać do zrobienia czegokolwiek to proponuję zerknij w te dzienniki, szybko weźmiesz się do pracy 🙂 jeśli oczywiście potraktujesz to na serio.

Powyżej przedstawiłam Ci książki, które mam na swojej półce i z których nieustannie korzystam tworząc np. swój budżet domowy.

Mam w planie wziąć udział w treningu ” Asertywny Rodzic-Partner-Menadżer„. Póki co jest to dość kosztowna inwestycja, więc żeby nie obciążać budżetu domowego, który próbuję wyprowadzić na prostą, postanowiłam zarobić jakieś dodatkowe pieniądze by zapłacić za ten właśnie kurs i nie tylko :-). Ponieważ jestem na urlopie macierzyńskim więc na etacie niczego nie zarobię. Musiałam pomyśleć jak to zrobić będąc większą część dnia w domu. I wtedy przypomniało mi się, że kiedyś pracowałam jako konsultantka Avon i miałam całkiem dobre wyniki.  Szybko wypełniłam formularz zgłoszeniowy i oto dale/znowu jestem konsultantką Avon.

Całkiem niedawno byłam na szkoleniu z Avonu i po powrocie postanowiłam, że chciałabym zwiększyć swoje obroty oraz zbudować zespól osób, dla których stanę się menadżerem.

Dlaczego o tym wspominam? z dwóch powodów :

  • po pierwsze może jesteś jedną z tych osób, które też chciały by mieć trochę swojej gotówki, dostęp do bardzo fajnych kosmetyków, a także szkoleń i spotkań z innymi konsultantkami. Jeśli tak jest a jesteś z Gliwic lub okolic to skontaktuj się ze mną. Przyjadę do Ciebie przedstawię jak wygląda współpraca z Avon i oczywiście będę życzyć Ci samych sukcesów 🙂
  • po drugie ponieważ Kamila zaczynała swoją pracę podobnie tylko, że w Oriflame. Firma działająca na podobnych zasadach co Avon. Kamila odniosła w tej firmie fenomenalne sukcesy, więc pomyślałam sobie skoro Ona mogła to ja też.

Rezultat jest taki, że odważyłam się i napisałam do Kamili emaila z prośbą o pomoc w tej kwestii. Podpowiedź gdzie szukać konkretnych informacji na temat potrzebnych mi metod sprzedażowych oraz umiejętności budowania zespołu. Poza tym, tak układam sobie dzień by wieczorem mieć cieszę i spokój i móc czytać, słuchać webinarów, szukać stron internetowych traktujących na potrzebne mi tematy.

Dlaczego o tym wspominam. Ponieważ gdyby nie te książki nigdy nie zainteresowałabym się tym by coś zrobić więcej ze swoim życiem, rozwinąć swoje marzenia, pasje. By zastanowić się co ja mam dodatkowego oprócz pracy stałej. Co się stanie gdy ją stracę? Przecież trzeba mieć coś w zapasie bo inaczej wali się wszystko. Jeżeli teraz „mam czas” i mogę stworzyć coś co za jakich czas zacznie przynosić mi efekty a radość daje mi już dziś, to czemu by nie spróbować. A jeśli praca stała się skończy (z różnych przyczyn), to bynajmniej będę miała inne źródło dochodu, który tymczasowo lub czasowo pozwoli mi na utrzymanie mojej płynności finansowej.

Może się stać tak, że to własnie ta dodatkowa praca czy zajęcie będzie Wam dawać tyle frajdy, a przy tym konkretny zarobek, że dojdziecie do wniosku iż praca na etacie- stała, to nie jest droga dla Was. Czego z całego serca Wam życzę. Nie ma nic lepszego od tego by w pracy robić to co się kocha. I nie mówię tu że praca na etacie- stała jest zła…absolutnie. Sama pracuję na etacie i do tej pory byłam bardzo zadowolona. Jednak zauważyłam, że to za mało, że muszę mieć coś jeszcze. …….. zaczęłam od powrotu do Avonu. Co będzie dalej czas pokaże. Ogranicza mnie jedynie moja wyobraźnia 🙂

I to co wyniosłam min. z tych książek oraz do czego wcześniej przyzwyczajał mnie mąż swoim zachowaniem (dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych), to fakt, ze zawsze o wszystko trzeba spytać. Nigdy ale to prze nigdy nie zakładaj z góry, że coś Ci nie wyjdzie albo że coś nie jest dla Ciebie. Jeśli o tym marzysz-  idź i spytaj albo wyślij zapytanie bo może się okazać, że osiągnięcie tego marzenia czy celu jest prostsze niż Ci się wydaje.

Tak więc zostawiam Was z waszymi myślami i jeśli zainteresowałam Was pracą nad sobą i chęcią osiągnięcia tego o czym inni tylko marzą to klikajcie na linki podane obok tytułów……. sprawdzajcie co jest dla Was i polecam zakupić choć jedna z książek, o których pisałam. Jeśli Wam się książka nie spodoba zawsze możecie mi w komentarzu napisać, że dyrdymały opowiadam……. 🙂

Jeśli post Ci się podobał zostaw jakiś ślad, że tu w ogóle byłeś. Polub, skomentuj, z góry bardzo dziękuję 🙂

Życzę Wam wszystkim odkrywania nowych dróg, przyjemnego czytania i poważnego potraktowania swojego życia.

A Tobie mój mężu kochany bardzo dziękuję :-*Brzmi apetycznie?

%d bloggers like this: