Blog nie tylko o gotowaniu

Follow Us

Strach przed nowym…..

Strach przed nowym…..

Każdy z nas choć raz w życiu odczuwał ten strach przed czymś nowym i mam tu na myśli coś co zaczynamy robić po raz pierwszy jak podjęcie pracy czy pójście do nowej szkoły. Zawsze takim sytuacjom towarzyszy strach przed tym co nas czeka.

Czy poznam fajnych ludzi, czy mnie polubią, czy podołam obowiązkom itd. Jest to naturalna reakcja naszego organizmu i naszym zadaniem jest nie dopuścić by to uczucie zdominowało nas na tyle, by nie pozwolić nam działać. Każdy z nas musi umiejętni przekształcić to uczucie, opanować je do tego stopnia by dawało mu siłę do działania a nie blokowało przed nim.

Całkiem niedawno odczuwałam tego rodzaju strach i towarzyszy mi teraz często. U mnie jest to strach połączony z ekscytacją tym, co się wydarzy.

Na początku tego roku powróciłam do współpracy z firmą Avon. Bałam się czy sobie poradzę, czy będę mieć zamówienia? Moje obawy wynikały z tego że byłam wtedy w ciąży z 4 dzieckiem, większość czasu spędzałam w domu.
Jednak szybko okazało się, że moje obawy są bezpodstawne. Pomocny okazał się mój mąż, który rozwoził zamówienia i katalogi do moich koleżanek-klientek. Z czasem moja bratowa zaczęła mi pomagać w zbieraniu i rozdawaniu zamówień, potem dobra znajoma wzięła katalog do pracy i jej koleżanki zaczęły zamawiać. I tak katalog po katalogu zbierałam zamówienia, wysyłałam je, odbierałam, rozdzielałam a moi zaufani „pomocnicy” roznosili je dalej. W ramach podziękowań za pomoc i złożone zamówienie każdy „pomocnik” i klient mógł liczyć na drobny upominek.

I tak stałam się liderem sprzedaży nie wychodząc z domu.

bty

Dzięki osobom, które mocno mnie wspierały osiągnęłam mój mały sukces 😊 Byłam szczęśliwa i jednocześnie przerażona. Nowy awans wiąże się z nowymi obowiązkami. Jest ich znacznie więcej niż jak byłam konsultantką. Więc teraz znów odczuwam ten strach połączony z ekscytacją. Co teraz się wydarzy? Co teraz musze zrobić?

Na szczęście w Avon nie jestem sama 😊 moja menadżer bardzo mnie wspiera, wprowadziła mnie we wszystko, pokazała drogę działań jakie muszę podjąć, co muszę osiągnąć, w czym mogę brać udział. Wskakując na etap lidera pojawia się więcej szkoleń, w których biorę udział. Dają mi one poczucie ugruntowania wiedzy, a przy okazji poznaje świetnych ludzi.

Jako lider mam możliwość organizować pokazy, spotkania w domach klientów. Mogę także organizując stoisko np. w dużym sklepie opowiadać innym o tym, czym zajmuje się Avon, prezentować kosmetyki i zachęcać do dołączenia do mojego zespołu. I co najważniejsze dla mnie, jako lider tworzę zespół ludzi, którym pomagam rozwinąć się w Avon, osiągać małe i duże sukcesy.

 

m.d.

Jestem początkującym liderem, uczę się wszystkiego poznaje swoje możliwości i to co przeżywam jest fascynujące. Pokonuje swoje blokady i jednocześnie pomagam innym przezwyciężyć ich zahamowania, pokonać strach i iść do przodu….do sukcesu.

Jeśli chcesz mieć możliwość działać, poznawać nowych ludzi, spędzać czas w przyjaznej atmosferze, uczyć się poznawać swoje uczucia i przezwyciężać strach to wydaje mi się, że Avon jest dobrym miejscem ku temu. Zapraszam Cię do dołączenia do mojego zespołu oraz grupy otwartej na Fb „Piękna Ty piękna Ja spotkajmy się w Avon”

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie współpracy czy kosmetyków zostaw komentarz lub napisz na grupie 🙂 z chęcią odpowiem na wszystkie nurtujące Ciebie pytania związane z Avon.Brzmi apetycznie?

%d bloggers like this: