Blog nie tylko o gotowaniu

Follow Us

Obiad ze szkolnej stołówki czyli smaki z dzieciństwa- :-)

Obiad ze szkolnej stołówki czyli smaki z dzieciństwa-  :-)

Czasami gdzieś nagle przypomni nam się smak czy zapach, który natychmiast przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Często tak masz? Mnie ostatnio po głowie chodził smak pewnego obiadu, który jadłam w stołówce szkolnej będąc w szkole podstawowej 🙂 jak myślisz co to było?

Parę dni temu będąc na zakupach na sklepowej półce mignęła mi mortadela. No niby nic, ale…..przed oczami stanęła mi szkolna stołówka i obiad, który był bardzo lubiany przez większość dzieci. Kiedy jak chodziłam do podstawówki mortadela była przysmakiem wielu dzieciaków. Domyślasz się już o jakim obiedzie mówię?

He he były to kotlety z mortadeli 🙂 serio serio i były pyszne 🙂

Lista zakupów

mortadela najlepiej bez przypraw i albo kupisz cała i sama pokroisz na odpowiednia grubość albo poprosisz Pania w sklepie i ukroi tyle kotletów ile potrzebujesz, bułka tarta, jajko, opcjonalnie gałka muszkatołowa

mde

Sposób wykonania

  • Jeśli masz mortadele w całości pokrój ja na kotlety takiej grubości jakiej chcesz min 1cm
  • krażki mortadeli maczasz w jajku
  • przekładamy z jajka do bułki tartej (do bułki tartej możesz dosypać odrobinę gałki panierka będzie mieć lepszy smak, ja sama tego nie robię bo wolę akurat w tym daniu smak bez gałki)
dav
  • tak przygotowane kotlety smażymy na oleju tak by z każdej strony się ze złociły
dav

Podawać można z ziemniakami, frytkami, makaronem i dodatkami typu surówka, buraczki czy gotowany brokuł- wszystko według Twojego gustu i aktualnych upodobań smakowych jakie Cię najda podczas przygotowywania tego pysznego dania.

dav

ps. wiem, że wygląda tłusto niestety inaczej nie będzie jeśli podamy go z frytkami. Panierka sama w sobie jest kaloryczna do tego frytki i mamy istna bombę, ale ja akurat taki miałam smak i tak to przygotowałam. Ty możesz podać zupełnie inaczej 🙂 użyj wyobraźni 🙂

Smacznego 🙂2 thoughts on “Obiad ze szkolnej stołówki czyli smaki z dzieciństwa- :-)”

Brzmi apetycznie?

%d bloggers like this: