Blog nie tylko o gotowaniu

Follow Us

Czy marzenia się spełniają ? :-)

Czy marzenia się spełniają ? :-)

   Czy marzenia się spełniają? zależy tylko od nas. Każdy ma gdzieś na dnie serca marzenia, które po cichu nieśmiało chciałby spełnić. Ale to jest tak po cichu ponieważ jak nadarza się okazja to z reguły od razu rezygnujemy, nawet nie podejmujemy działania, bo w naszej głowie piętrzą się problemy- wymówki, albo po prostu boimy się tego, że coś się zmieni, że trzeba będzie włożyć więcej pracy i wysiłku. No niestety nic za darmo. 

Wiem, każdy ma jakieś swoje zobowiązania, swoje obowiązki, codzienność. Być może zmagasz się z chorobą własną lub dziecka, masz tysiąc rzeczy na głowie, trzeba kupić to, pojechać załatwić tamto, odebrać dzieci, zawieźć dzieci, odrobić lekcje z dziećmi, mnóstwo obowiązków w domu, a jak przychodzi wieczór to po prostu padasz….. Znam to, mam tak samo.  Jestem żoną, mamą, pracownikiem i tysiącem innych postaci w jednym. I pewnego dnia zaczęłam się zastanawiać czy to wszystko co mogę w życiu osiągnąć? czy już nic więcej mnie nie czeka, tylko szara codzienność z obowiązkami, problemami i milionem spraw do załatwienia.

NIE NIE NIE !!!!! KATEGORYCZNIE NIE!!!!!!!

To nie moja bajka. JA chcę od życia czegoś jeszcze. Zaczęłam się zastanawiać co już mam, a co jeszcze chciałabym mieć. I nie mówię o rzeczach materialnych (na nich najmniej mi zależy- kto mnie zna ten wie, że ja w domu mam większość rzeczy używanych, z odzysku, ponieważ uważam, że jeśli są jeszcze dobre to po co kupować nowe i marnować pieniądze), tylko inwestowaniu w siebie. Co umiem, a czego jeszcze chciałabym się nauczyć, jakie mam predyspozycje, żeby osiągnąć to co chce.

Przeanalizowałam wszystko  i doszłam do wniosku, że jeśli mocno się postaram to moje marzenia też się spełnią. Zaczęłam pracować nad sobą, swoją obowiązkowością, asertywnością, otwartością wobec innych ludzi. I co się stało? Zaczęłam poznawać różne ciekawe osoby. Dlaczego? ponieważ przestałam się bać odzywać do innych.  Dziwnym trafem poukładałam swój dzień tak, że wciąż zostaje mi 2-3 godz na to, by przeczytać potrzebną lekturę, prowadzić bloga, fanpage czy zadbać nieco o siebie- pomalować paznokcie (tak maluje je sobie sama, nie lubię sztucznych), nałożyć maseczkę na twarz czy włosy. A uwierzcie mi przy czwórce dzieci nie jest to taka prosta sprawa, zwłaszcza jak każde z dzieci idzie spać o innej porze bo akurat nie jest zmęczone ( a najczęściej nie są zmęczone wtedy, gdy ja mam webinar do obejrzenia i wysłuchania).

Dotarło do mnie, że wciąż mam marzenia mimo, że osiągnęłam już tak dużo to wciąż mogę więcej. I zaczęłam pracować nad spełnieniem moich planów. Jeśli się spełnią zyskam na tym ja jak i moja rodzina. Szczęśliwa mam to szczęśliwa rodzina 🙂

Póki co uczę się z książek aktualnie planuje zakup książki „Zasługujesz na sukces” i „Jak stworzyć swój pierwszy biznes”

Słucham i oglądam webinary, biorę udział w konferencjach online, które są bezpłatne.

Ćwiczę także z dziennikiem coachingowym Kamili Rowińskiej i zbieram fundusze na szkolenie „asertywny rodzic- partner- manager

 

Coś drgnęło, ruszyło z miejsca uczę się, poznaje fascynujących ludzi – strasznie się boję tego co się dzieje, ale jednocześnie jest to tak fascynujące i ciekawe, że bierze górę nad strachem.

Moje marzenia nabierają realnego wyglądu a Twoje? Dalej są w strefie marzeń czy może poczyniłaś już jakieś działania, żeby się spełniły?

Życzę Wam byście się zdecydowali na spełnienie marzeń bo praca nad tym daje dużo frajdy 🙂

A jeśli macie obok siebie kogoś kto Was pcha do tego byście coś zrobili ze swoim życiem to nie zastanawiajcie się tylko lećcie do przodu i nie zapomnijcie tej osobie podziękować za to, że Cie zainspirowała.

 

Ja mam taką osobę. Jest nią mój mąż Damian . To dzięki niemu zrozumiałam, że mój świat to nie tylko dzieci, obowiązki, problemy. To też piękne chwile, radość i fakt, że wolno mi spełniać marzenia. Bardzo mnie w tym wspiera a ja Jego- choć może nie do końca tak jakbym chciała, ale wciąż się staram. Mężu mój bardzo Ci dziękuję :*

 

 

TAK WIĘC NIE MARNUJMY WIĘCEJ CZASU I DO DZIEŁA.

Wiem, że wszystko się spełni jeśli tylko mocno będę w to wierzyć i dążyć do tego by tak się stało 🙂

 

POWODZENIA

DAJ Z SIEBIE WSZYSTKO

BO WARTOBrzmi apetycznie?

%d bloggers like this: